مقاله آموزشی علم دامپزشكی

مطالب دیگر:
🔍دانلود طرح توجیهی: تولید روکش HPL و LPL (روکش هاي ورقه اي تحت فشار بالا و پایین)🔍دانلود طرح توجیهی: تولید فراوری روده گوسفند (هنگ)🔍دانلود طرح توجیهی: تولید انواع روغن های صنعتی🔍دانلود طرح توجیهی: تولید روکش کفش🔍دانلود طرح توجیهی: روغن کشی از دانه های روغنی با ظرفیت 1840 تن🔍دانلود طرح توجیهی: روغن کشی از دانه های روغنی🔍دانلود طرح توجیهی: تولید و بسته بندي روغن حیوانی🔍دانلود طرح توجیهی: تولید پشم سنگ🔍دانلود طرح توجیهی: تولید ماشین آلات ریخته گری گریز از مرکز🔍دانلود طرح توجیهی: تولید رشته آشي و پلويي به ظرفیت 360 تن در سال🔍دانلود طرح توجیهی: تولید الکل برنج🔍دانلود طرح توجیهی: تولید روغن از سبوس برنج🔍دانلود طرح توجیهی: تولید رشته آشي و پلويي با ظرفيت 360 تن در سال🔍دانلود طرح توجیهی: تولید خدمات رایانه ای و مشاوره مدیریت با ظرفيت 43 برنامه در سال🔍دانلود طرح توجیهی: تولید رادیاتورهای فولادی شوفاژ🔍دانلود طرح توجیهی: تولید لاستیک رادیال خودرو🔍دانلود طرح توجیهی: تولید کفپوش های PVC شا🔍دانلود طرح توجیهی: تولید PVA شا🔍دانلود طرح توجیهی: تولید انواع پمپ و متعلقات چاه عمیق🔍دانلود طرح توجیهی: تولید کفپوش سه بعدی خودرو از جنس pu پلی اورتان
چکیده: علم دامپزشكی به عنوان یكی از علوم وابسته به سلامتی انسان است و اهداف عمده آن عبارتست از ارتقای سلامتی و حفظ سلامتی حیوانات كه بستگی به سلامتی انسانها دارد. بدین لحاظ دانستیم كه آموخته های ناچیز خود را در دوره كارآموزی به صورت مكتوب درآورم تامو...

چکیده:

علم دامپزشكی به عنوان یكی از علوم وابسته به سلامتی انسان است و اهداف عمده آن عبارتست از ارتقای سلامتی و حفظ سلامتی حیوانات كه بستگی به سلامتی انسانها دارد. بدین لحاظ دانستیم كه آموخته های ناچیز خود را در دوره كارآموزی به صورت مكتوب درآورم تامورد استفاده دیگران نیز واقع شود. بدین لحاظ توضیحاتی كوتاه درمورد روال كلی مطالبم شرح می دهم .
ابتدا خلاصه ای از رشته دامپزشكی درایران و شرح دو مقطع كاردانی و دكتری پرداخته ام در بخش دوم به قسمت كوچكی از آیات واحادیث نبوی در مورد حیوانات اشاره نموده ام و پس از آن در چند بخش متوالی به وظایف سازمان دامپزشكی و آئین نامه اجرایی آن وواحدهای درمانی و وظایف بخش خصوصی و اداره كل و بخش دولتی سازمان دامپزشكی پرداخته ام و پس از آن به اهداف واختیارات سازمان نظام دامپزشكی اشاره نموده ام و نیز به نقش دامپزشكی در اعتلای سطحی بهداشت جامعه اشاره نموده ام و در مورد تشخیص آبستنی مطالبی تهیه كردم همچنین در مورد كاربرد سیدر . پس از آن شرح موارد بیماری را به تفكیك نوع حیوان ذكر نموده ام. و مطالبی دیگر نیز كه از منابع مختلف استخراج نموده ام و به نظر آمد كه به كار آید را ذكر كرده ام .
در خاتمه باید از همكاری و راهنمایی های آقایان دكتر علوی و تكنسین محمودیان و دكتر فانی كه عامل مهمی در به ثمر رسیدن این مجموعه بودند كمال امتنان و سپاسگزاری را به عمل آورم . امید كه مقبول افتد.